LSI – Vancouver

 

Kanada’nın 3. büyük şehri olan Vancouver, iklim bakımından Kanada’nın en ılıman iklimine sahip şehirlerindendir. 1870’lerde Granville adlı bir balıkçılık merkezi olarak kurulan şehir, 1886’da kent statüsü kazanmış ve İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver’ın adını almıştır.

 

Dünyanın her köşesinden gelen insanlarıyla Vancouver çok kültürlü bir nüfus yapısına sahiptir. Şehrin önemi, 1915’te Panama Kanalı’nın açılmasından sonra artmıştır. Kentten Amerika kıtasının doğu kıyılarına ve Avrupa’ya tahıl ve kereste ihraç edilmeye başlanmıştır. 1930’lara gelindiğinde, Kanada’nın üçüncü büyük kenti ve Büyük Okyanus kıyısındaki en önemli limanı olmuştur. Kuzey Amerika’nın en popüler kayak merkezi Whistler’a sahip olan kent aynı zamanda dünyanın en iyi balina gözlem alanıdır.

 

Pasifik Okyanusu kıyısında olmasından dolayı en ılıman Kanada şehirlerinden bir tanesidir. Yaz ayları (Temmuz ve Ağustos) genellikle kuru geçer. Kış ayları ve sonbahar (Kasım – Mart dönemi) çoğunlukla yağmurludur. Temmuz-Ağustos aylarında 22 derece olan ortalama sıcaklık çok nadir olarak 30 dereceye ulaşır. Ortalama olarak yılın 11 günü kar yağışı görülen şehirde kar kalınlığı yaklaşık 6 cm ve üstünde olur.

 

Program ÜcretleriİndirimlerResim GalerisiVideo GalerisiHarita

Screen Shot 2015-06-25 at 20.11.43
Screen Shot 2015-06-25 at 20.11.52

Geçerli olan merkezler ve kurs türleri
Toronto ve Vancouver merkezleri

Standard 20 Kurslar

Intensive 30 Kurslar

International School Year (ISY)

20% İndirim

20% İndirim

20% İndirim

İndirim için kalan süre     

LSI Vancouver merkezi resim galerisi

    

 

 

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

  • Okul Adı: LSI - Vancouver 
  • Okul Türü: Dil Okulu 
  • Yaş Grubu: 16,17,18,19,20,Yetişkin 
  • Dil: İngilizce 
  • Ülke: Kanada 
  • Şehir/Eyalet: Vancouver