The MacDuffie School

Amerika’da üniversite eğitiminize başlamanın en sağlıklı yolu olan lise mezuniyetinizi Amerika’da kazanma fırsatı The MacDuffie School‘dan.

 

Amerika’nın öğrenci şehri olarak bilinen Boston yakınında, Massachusetts eyaletinde bulunan The MacDuffie School tüm öğrencilerimizi Amerika’da devam etmeyi planladıkları üniversite eğitimlerine en üst düzeyde hazırlayan, gerek akademik gerekse sosyokültürel ve sportif yönlerden tam donanımlı bir okuldur.

 

İstediğiniz ortaokul veya lise sınıfına transfer olarak eğitiminize istediğiniz kadar yıl devam edebileceğiniz okulumuzun resmi danışmanlık kurumu olarak tüm öğrencilerimize tamamen ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

HakkındaBaşarı TablosuHaritaFoto GalerisiVideo GalerisiÜcretler

THE MACDUFFIE SCHOOL

Boston, Massachusetts’ de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel bir okuldur. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie mevcut durumda 280 e yakın öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 7 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Okulda mevcut durumda Türk öğrenciler de bulunmaktadır ve okul %50 Amerikalı %50 yabanci şeklinde benzersiz bir öğrenci karışımına sahiptir. Diğer eyaletlerden ve farklı 19 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar.

 

Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir üniversite hazırlık okuludur.

 

Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine yıllık 10.000 $’i aşan eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur.

 

Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, Münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler)

 

MacDuffie mezunları Amerika’nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins… Sadece bazılarıdır!

 

Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Öğrenciler MacDuffie’de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç ya da 4 kişilik odalardadır.

Öğrencilerimizin Yerleştikleri Seçkin Okullar Genel Bilgiler
Boston College
Bowdoin College
Brown University
Carleton College
Carnegie Mellon University
Colby College Cornell University
Emory University
George Washington University
Harvard University
Johns Hopkins University
Mount Holyoke College
New York University
Northwestern University
Rensselaer Polytechnic Institute
Rhode Island School of Design
Rice University
Smith College
University of Illinois, Urbana-Champaign
University of Massachusetts
University of Southern California
University of Wisconsin, Madison
Washington University, St. Louis
Williams College
2017-2018 Öğrenci mevcudu
• Toplam 270, %50 kız, %50 erkek
• 135 yatılı ve 135 günlük

 

Coğrafi dağılım
• Toplam 26 ülke
• 25 Massachusetts ve 3 New York ve 2 Connecticut eyaleti şehirleri
• Maine, New Jersey, North Carolina, ve Rhode Island

 

Eğitim Kadrosu
• 42 öğretmen
• 77% yüksek eğitim derecesi

 

Eğitim ortamı
• Ortalama sınıf mevcudu: 11
• Öğrenci/Öğretmen oranı: 7:1

 

AP dereceleri
• 72% 3 ve üzeri
• 44% 4 ve 5
• 24 öğrenci de AP Scholar ünvanı aldı

 

2017 yılı not ortalaması
• 3.24 / 4.00

 

Ortalama SAT sonucu
• Reading + Writing (İngilizce): 600 / 800
• Math (Matematik): 610 / 800

[google-map-v3 width=”650″ height=”450″ zoom=”5″ maptype=”roadmap” mapalign=”left” directionhint=”false” language=”tr” maptypecontrol=”true” pancontrol=”true” zoomcontrol=”true” scalecontrol=”true” streetviewcontrol=”true” scrollwheelcontrol=”false” draggable=”true” tiltfourtyfive=”false” addmarkermashupbubble=”false” addmarkermashupbubble=”false” addmarkerlist=”The MacDuffie School, Granby, massachusetts{}university.png{}The MacDuffie School” bubbleautopan=”true” showbike=”false” showtraffic=”false” showpanoramio=”false”]

The MacDuffie School Fotoğraf galerisi
    
    
    
    
    
  

The MacDuffie School tanıtım videosu

 

MacDuffie lisemizin öğrencilerimize özel indirimlerinden faydalanmak için info@turkabroad.com adresinden veya 0216 346 8875 ve 0543 345 8875 nolu bilgi danışma hatlarımızdan bize ulaşınız…
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunulmaktadır!

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

  • Okul Adı: The MacDuffie School 
  • Okul Türü: Lise 
  • Yaş Grubu: 8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18 
  • Dil: İngilizce 
  • Ülke: Amerika 
  • Şehir/Eyalet: Granby Boston massachusetts