Sertifika Programları

Yurtdışında sertifika veya profesyonel sertifika eğitimleri özellikle üniversite lisans eğitimlerini tamamlamış öğrenciler için yepyeni fırsatlar sunmaktadır.

 

Özellikle üniversiteden mezun olduğunuz daldan farklı bir dal hakkında bilgilenmek, akademik tecrübe kazanmak istiyorsanız, ancak bunu yaparken kabul şartları ve eğitim zorluğu size uygun olmayan yüksek lisans programlarını tercih etmiyorsanız sertifika eğitimleri tam size göre.

 

Özellikle Amerika’da eğitim süreleri, program içerikleri ve devamında sunduğu imkanlar anlamında çok fazla sayıda sertifika program seçeneği sizi beklemekte.

 

Program süreleri ne kadardır?
Sertifika programları genelde 3 ile 18 ay arasında değişen sürelerde sunulmaktadır. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer avantaj ise en az 9 ay ya da daha uzun süreli bir sertifika programına katılmanız durumunda, programdan mezun olduğunuzda Amerika’da bir yıl boyunca OPT (Optional Practical Training Program) çalışma izninden faydalanma hakkınız olmasıdır.

 

Program katılım şartları nelerdir?
Sertifika programlarına katılım şartlarında en temel şart yabancı dil seviyenizi gösteren TOEFL veya IELTS gibi bir dil sınav sonucudur. Ayrıca mezun olduğunuz üniversitenin transcriptini sunmanız yeterlidir.

 

Yurt dışında prestijli bir üniversitenin hedeflediğiniz branşla alakalı kapsamlı bir sertifika program tecrübesi, sahip olduğunuz üniversite mezuniyeti üzerine çok faydalı bir katma değer sağlayacaktır. Özellikle iş hayatında CV’nizi çok daha dikkat çekici bir hale getirmek için sertifika programları ideal bir çözümdür.

 

Yurt dışında sertifika programları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

[ninja_form id=1]

 

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment