TOEFL Sınavı

Günümüzde TOEFL sınavı gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında hem akademik eğitim hem de iş hayatında artık bir zorunluluk olmuş durumdadır.

 

TOEFL sınavı yıllar içerisinde iki ana revizyon geçirerek TOEFL PBT (soruların kağıtta cevaplandığı), TOEFL CBT (soruların bilgisayarda cevaplandığı) ve son olarak da şu an uygulanmakta olan TOEFL IBT (soruların internet üzerinden cevaplandığı) halini almıştır.

 

Mevcut sistemde tek farklılık soruların internet üzerinden cevaplanıyor olması da değildir. Sınav Speaking (konuşma) bölümünün de eklenmesi, toplam sınav süresinin 2,5 saatten 4,5 saate uzatılması ve birden fazla becerinin aynı bölümde ölçüldüğü ek bölümler ile çok daha genel İngilizce hakimiyetini test edebilen bir sınav halini almıştır.

 

Özellikle Asyalı öğrencilerin yüksek kelime ezberleme ve gramer kurallarındaki hakimiyetleri ile yüksek notlar alabildikleri ancak yurtdışındaki eğitimlerine başladıklarında özellikle konuşma becerisinde yaşadıkları ciddi sorunlardan dolayı bu son revizyona karar verilmiştir. Böylelikle bir yabancı dilin aslında en önemli özelliği olan konuşabilme becerisi sınavın önemli bölümlerinden biri olarak yerini almıştır.

 

Eğitim Sistemimiz
TÜRKABROAD olarak yabancı dil altyapısı da eğitim hedefi de en yüksek seviyede olan öğrencilerin mevcut seviyelerini detaylı bir TOEFL seviye tespit sınavı ile belirleyip her öğrencimize özel bir içerikle eğitim programı hazırlamaktayız. TÜRKABROAD’da hiç bir eğitim standart değildir. Her öğrencimizin sınavın gereklilikleri olan okuduğunu anlama, dinlediğini anlama, yazma ve konuşma becerilerinden ayrı ayrı ne seviyede olunduğu ve her bir seviyede en üst düzeye ulaşabilmek için hangi eksikliklerin en hızlı ne şekilde giderilmesi gerektiği tespit edilir. Bu tespitten sonra her öğrencimize özel bir sınav hazırlık eğitim içeriği hazırlanır ve eğitim süresi boyunca gerektiğinde bu program içeriği revize edilerek eğitim uygulanır.

 

Tamamen standart olmaktan uzak, öğrencilerimizin yoğun programlarını aksatmadan zamanlaması ayarlanan, uygun gün ve saatlerde uygulanan bu eğitim sistemi en kısa sürede, en yüksek seviyede başarının elde edilmesi sağlamaktadır. Mini gruplar veya kalabalık sınıflarda verilen sınav hazırlık eğitimleri, eğitimi sunan kurumlara maddi yönden çok daha avantajlı ancak maalesef öğrencilerimiz için de gerek zaman kaybı ve gerekse nispeten düşük başarı seviyesinden dolayı dezavantajlıdır.

 

Gerek eğitim altyapıları gerekse buna paralel şekilde yurt içi veya yurt dışı eğitim hedefleri en üst seviyede olan öğrencilerimiz ile onların en yoğun oldukları 11. ve 12. sınıf sırasında onların asgari zamanlarını alarak, çok farklı ve etkili bir sistemde TOEFL sınavından en üst seviye not almalarını sağlamaktayız.

 

TOEFL sınav kayıt ücreti ne kadardır?
Sınav kayıt ücreti $185 USD‘dir. 

TÜRKABROAD olarak aynı zamanda TOEFL sınavına ücretsiz sınav kayıt danışmanlığı vermekteyiz.


TOEFL Sınavı hakkında detaylı bilgi, sınav hazırlık veya ücretsiz sınav kaydı için bize ulaşın…

[ninja_form id=1]

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment