Avrupa’da Lise Eğitimi

 

Hem kaliteli bir lise eğitimi almayı hem de Türkiye’den çok uzak olmamayı isteyen öğrencilerimiz için Avrupa’nın dört bir yanına yayılmış uluslararası eğitim veren liseler çok akıllıca bir tercih olacaktır. Bu okullar çeşitli eğitim sistemlerinin diplomasını sunmakta ve üniversite eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayan öğrencilerimizi hedefledikleri üniversitelere mükemmel bir şekilde hazırlamaktadırlar.

 

Avrupa’daki uluslararası liselerde bulundukları ülkenin eğitim sistemine uygun olan diplomanın yanı sıra International Baccalureate, Amerikan lise diploması ve yine Amerikan eğitim sisteminin parçası olan AP dersleri alınabilmektedir.

 

Uluslararası liseler Avrupa’nın çeşitli başkentleri, popüler şehirleri ve kimi zaman da doğa ile iç içe bölgelerinde yer almaktadırlar.

 

Bu okullarda eğitim almanın en büyük avantajlarından biri en üst düzey eğitimin yanı sıra gerek İngilizce, gerekse okulun bulunduğu ülkenin yerel dili gerekse Almanca, Fransızca gibi diğer popüler diller en üst seviyede öğrenilebilmektedir. Böylece mezun olunduğunda anadilinizin dışında çok geçerli en az iki yabancı dile hakim olmaktasınız.

 

Okullarda en üst düzey eğitimin yanı sıra öğrencilerimiz birçok sosyal, kültürel ve sportif aktiviteye katılma, okul içi kulüplere üye olma, okulu temsilen spor takımlarında yer alma ve bu aktiviteler vasıtası ile Avrupa’nın dört bir yanına seyahat etme imkanı bulmaktadırlar.

 

Avrupa’nın tüm bölgelerindeki uluslararası liselere öğrencilerimizin başvuru, kabul sonrası kayıt ve vize işlemleri TÜRKABROAD tarafından yapılmaktadır.

Avrupa’da lise eğitimi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

[xyz-cfm-form id=1]

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment