Kanada’da Lise Eğitimi

kanada-fiyat-listesi-logo
Kanada, gerek yaşam standartları dünyanın en yüksek ülkesi olması, gerek lise eğitim sistemi aynı ülkemizdeki sisteme uyumlu olması, gerekse tüm liseleri MEB tarafından onaylı olması sebebiyle lise eğitiminize devam etmek için mükemmel bir seçenektir.

 

Kanada’da da aynı Amerika’da olduğu gibi yabancı öğrenciler ister devlet ister özel liselerde eğitim alabilmektedirler. Kanada’da öğrencilerin yaklaşık %90’ı devlet liselerinden eğitim almaktadır.

 

Kanada’da lise eğitiminizi tamamlandıktan sonra ister Kanada, isterseniz de dünyanın diğer tüm ülkelerinde üniversite eğitiminize devam edebilme imkanına sahip olursunuz.

 

Kanada’da Lise Eğitimi Sunduğumuz Bölgeler
Alberta, British Columbia, Manitoba, Ontario, Nova Scotia, Saskatchewan, New Foundland

kanada-harita

 

Kanada’da lise eğitiminin resmi dili, Fransızca eğitim verilen Quebec bölgesi dışında İngilizce’dir. Tüm okullarda İngilizce ve Fransızca dil eğitimleri üst seviyede sunulduğundan mezun olduğunuzda anadilinize ek olarak dünyada en geçerli iki dile de en üst seviyede sahip olmuş olursunuz.

 

Devlet liselerinde yabancı öğrenciler için yıllık eğitim ücreti $9,000 – $16,000 CAD arasındadır. Ayrıca konaklama ücretleri ise yıllık $9,000 – $10,000 CAD arasında değişmektedir.

 

TÜRKABROAD olarak Kanada’da lise yerleştirme hizmetimiz tamamen profesyonel bir danışmanlık süreci şekilde sunulmaktadır. Öğrencilerimizin tüm başvuru, ek evrak düzenleme, vize, okul ders kayıt, konaklama ayarlama, karşılama işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır.

 

Kanada’da lise eğitimi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…[xyz-cfm-form id=1]

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment