Burslu Üniversite Eğitimi

Başarı Bursu (Merit Scholarship) En bilinen burs türüdür. Burs öğrencinin akademik başarısına göre sunulur. Yüksek okul not ortalaması Ve/veya yüksek SAT/ACT/AP sınav sonuçları gibi etkenler sebebiyle verilen burstur. Ayrıca öğrencilerin 9-12 sınıf arasındaki yıllarda yaptıkları akademik ve diğer etkinlikler de ciddi rol oynamaktadır.

 

İhtiyaç Bursu (Need-Based Scholarship) Bu burs türü tamamen öğrencinin düşük finansal durum sebebiyle verilmektedir. Amaçlanan akademik hedefi planlayan bir öğrencinin maddi durumundan dolayı bu hedefinden mahrum kalmaması için destek olmaktır. Burs komiteleri öğrencinin ailesinin gelirleri, öğrencinin kaç kardeşi olduğu, ailenin yaşam masrafları gibi konuları inceleyerek karar verirler.

 

Sporcu Bursu (Athletic Scholarship) Sporcu bursları üniversitelerin spor takımlarına başarılı öğrenci sporcuları kazandırabilmek için sunulan bir burs türüdür. Bu burs türü de aslında Merit Scholarship sınıfına girer. Bu yolla birçok sporcu eğitimlerini ücretsiz tamamlama fırsatı elde ederler. Ülkemizden de birçok sporcu öğrencimiz her yıl bu burs türü ile başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye ücretsiz okumak için gitmektedir. Tabi bu sunulan imkan karşılığında çok ciddi bir atletik emek vermeleri gerekmektedir. TÜRKABROAD olarak her yıl bir çok farklı spor dalından öğrencilerimizi ABD’nin farklı üniversitelerinde tüm eğitim, konaklama, yaşam, sağlık sigortası gibi masrafların toplamı için %100’e varan seviyelerde burslarla yerleşim desteği sunmaktayız.
Sporcu burs süreci en geç lise 2. sınıf sonunda ciddi şekilde başlanması gereken kapsamlı bir süreçtir.

 

Okul Bazlı Özel Burs (School-Based Individual Scholarships) Bu burs türü ise genelde okullara yapılan bağışlar vasıtası ile öğrencilere unulmaktadır. Bu bursları kazanabilmek için bazen doğrudan olarak burs sunan kuruma/vakfa müracaat etmeniz gerekmektedir, bazen de okula kabul olmanız, otomatikman bu burs imkanlarının size sunulmasını sağlayabilir.

 

TÜRKABROAD olarak her yıl gerek akademik başarı gerekse sportif başarı bursları ile öğrencilerimizi başta Amerika olmak üzere birçok ülkeden burslu olarak üniversite eğitimlerine başlatmaktayız.

 

Yurt dışında burslu üniversite eğitimi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

[ninja_form id=1]

 

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment