Okul Derslerinize Destek

Üniversite veya yüksek lisans eğitimlerine yurtdışında devam etmeyi hedefleyen öğrencilerimizin okul kabullerinde dikkat etmeleri gereken en önemli husus okul derslerinde alacakları notlardır. GPA yani Grade Point Average diye tanımlanan okul ders not ortalamarı başvurulard en önemli okul kabul kriteri olmaktadır.

 

Genel itibariyle yurt dışındaki okullar öğrenci kabul aşamasında (Admissions Process) üç ana kritere bakmaktadır; 1. Ders not ortalaması 2. Sınav sonuçları (SAT, GRE, GMAT vb.) 3. Dil seviye sınavları (TOEFL, IELTS)

 

Gerek SAT ve GRE – GMAT sınavları gerekse TOEFL ve IELTS gibi dil sınavları telafisi olan engellerdir ancak özellikle mezuniyet öncesi son iki senenin ortalamalarının dikkate alındığı okul ders not ortalamaları telafisi olmayan bir başarı göstergesidir. Dolayısı ile lise öğrencileri için 9. sınıfla başlayan ve de özellikle 10., 11. sınıfların tam, 12. sınıfın da ilk döneminin baz alındığı öğretim yıllarında alınan karne notları ortalamaları üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Aynı durum üniversite eğitimini almakta olan ve yurt dışında yüksek lisans hedefleyen öğrenciler için hem genel dört yıl hem de özellikle üniversite 3. ve 4. sınıf için geçerlidir.

 

Mezun olunacak son sınıfa gelindiğinde girilmesi gereken tüm sınavlara tekrar tekrar çalışılıp baştan girilebilir ve hedeflenen dereceler alınabilir, öğretmen referansları öğretmenler ile kurulacak iyi ilişkilerle istenilen düzeyde temin edilebilir ancak geçmiş dönemlerde alınmış ve artık yükseltilme imkanı kalmamış derslerde alınmış düşük veya orta seviyedeki karne (transcript) notları maalesef öğrenciler için ciddi sorun yaratmaktadır.

 

Bu süreçte TURKABROAD olarak bizim tavsiyemiz öğrencilerimizin okul derslerini ciddiye alarak, gerektiğinde sınıf öğretmenleri ile eksik taraflarını ne şekilde ek çalışmalarla güçlendirebileceklerini öğrenmeleri yönünde destek almaları ve de eğer bu çalışmalar da arzulanan seviyeye ulaşılmasını sağlamıyorsa, mutlaka konunun uzmanı bir ekipten dışarıdan ek destek alınmasıdır.

 

TURKABROAD olarak özellikle Galatasaray Lisesi, Robert Kolej, Üsküdar Amerikan, Eyüboğlu Koleji, Koç Lisesi, Avusturya Lisesi, Alman Lisesi gibi eğitim kaliteleri en üst seviyede olan okullardaki öğrencilerimize sınıf derslerinde ihtiyaç duydukları derslere birebir özel destek sunmaktayız.

 

Bu destek eğitimleri her bir öğrencimizin ihtiyaçlarına, eksik oldukları konuların yoğun programlarını etkilemeyecek gün ve saatler ayarlanarak uyarlanacak şekilde sunulmaktadır. Derslerinizde gerekebilecek ek desteği ne kadar erken almaya başlarsanız sonuç o kadar etkili olmaktadır. Özellikle dönem başlangıcındaki ilk iki hafta içerisinde herhangi bir derste sorun yaşayıp yaşamadığınızı tartmanız ve dönemin ilerleyen zamanlarına bırakmadan gerekli müdahaleyi yapmanız hayati önem taşımaktadır.

 

Okul derslerine destek eğitimleri hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bize ulaşınız
[xyz-cfm-form id=1]

 

 

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment