Akademik Danışmanlık

Akademik Eğitim Danışmanlığı son derece ciddi ve profesyonelce ele alınması gereken, öğrencilerin yakın geleceklerini hayati yönden etkilemekte olan bir hizmettir. Verilen destek süresince doğru, gerçekçi, güncel bilgilerin paylaşılması bu hizmetin en temel taşlarını oluşturmaktadır.

 

Öğrencilerimize verdiğimiz akademik destek sırasında kendimizi öğrencilerimizin yerine koyarak kendi geleceğimizi inşa ediyor ruhuyla davranmak benimsediğimiz en temel ilkedir.

 

Ülkemizde yurt dışı eğitim danışmanlığı adı altında maalesef genelde dil okulu turizm acenteliği hizmeti sunulmaktadır. Üzülerek belirtmek isteriz ki Türkiye dışına adım dahi atmamış kişiler “yurt dışı eğitim danışmanı” kimliği ile öğrencilere bilgiler vermekteler.

 

Bu durumun da ötesinde “akademik danışmanlık” desteğini verebilmek için hiç bir altyapısı olmayan kişiler öğrencilere lise, lisans ve hatta yüksek lisans eğitim bilgileri sunmaktalar.

 

Akademik eğitim danışmanlığı nedir?
Akademik eğitim danışmanlığı öğrencilerin hedefledikleri eğitimlere kabul edilmeleri için tüm altyapı hazırlıklarını organize eden ve başvuru aşamasında da gerekli tüm işlemleri profesyonelce yerine getiren bir destektir. TÜRKABROAD olarak Lise, Ön-Lisans (2-yıllık üniversite eğitimi), Lisans (4-yıllık üniversite), Yüksek Lisans (Master veya Doktora Programları) ve Sertifika Programları için kapsamlı akademik eğitim danışmanlığı sunmaktayız.

 

Mevcut TÜRKABROAD danışmanlık ekibi olarak tam 12 yıldır öğrencilerimize tam anlamıyla Akademik Eğitim Danışmanlığı desteği sunmaktayız. Bu süreçte öğrencilerimizin okul kabullerinde ihtiyaçları olacak tüm kriterlerden en donanımlı hale gelmeleri için gerekli tüm desteği sunmaktayız.

 

Akademik danışmanlık desteğini ne zaman almaya başlamalıyım?
Üniversite eğitimine yurtdışında devam etmeyi planlayan öğrencilerimiz için akademik danışmanlık desteğinin en ideal başlangıç zamanı Lise 10. sınıf sırasındadır. Özellikle eğitimine Amerika’da seçtiği branştaki iyi bir okulda devam etmek isteyen öğrencilerimizin kendilerini gerek okul not ortalaması, gerek TOEFL ve SAT sınavlarına hazırlanma gerekse okul dışı aktiviler (Extracurricular Activities) anlamında üst düzeyde hazırlamaları için 10. sınıf ideal bir başlangıç zamanıdır.

 

Danışmanlık hizmetimiz süresince öğrencilerimizin okumakta oldukları okullarındaki derslerinde en üst düzey notları almaları için hem okul derslerine destek, hem girilmesi gereken tüm sınavlara hazırlanma, hem başvurulacak okulların kapsamlı araştırması, başvuru sırasında gerekli tüm işlemlerin profesyonelce tamamlanması, hem de kabul aşamasındaki tüm prosedürel işlemler için destek sunulmaktadır.

 

Akademik danışmanlık hizmeti sunmakta olduğumuz eğitim türleri:
– Yurtdışında Lise eğitimi
– Yurtdışında Üniversite (Lisans) Eğitimi – College Counseling
– Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi
– Yurtdışında  Sertifika programları

 

Akademik Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

[ninja_form id=1]

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment