Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üniversite Eğitimi

Üniversite ve lisans eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi hedefleyen öğrencilerimize akademik danışmanlık desteği sunmaktayız.

Günümüzde üniversite kabul aşamasında okulların öğrencilerimizde aradığı belli akademik ve kişisel özellikler bulunmaktadır.

 

Üniversite Kabul Temel Şartları:

 1. Uluslararası sınav sonuçları (SAT/ACT, TOEFL/IELTS vb.)
 2. Okul ders notları
 3. Ek etkinlikler (extracurricular activities)
  1. Akademik ek etkinlikler
  2. Sosyal sorumluluk etkinlikleri
  3. Kişisel gelişim etkinlikleri
 4. Öğretmen referansları
 5. Niyet mektubu (SOP – Personal Statement)

*6. Sanat bölümleri için portfolyo
*7. Sporcu bursu başvuruları için özel hazırlanan sporcu dosyası

Bu başvuru kriterlerinde ne kadar zengin ve üst seviyede olursak, o kadar üst seviyedeki üniversitelere kabul ve de burs imkanlarını elde etme imkanımız olur.

 

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken ancak maalesef bir çok eğitim danışmanının(!) bile gözardı ettiği en önemli husus; seçilen okulun öğrenciye uygunluğudur. Bir öğrenci için çok uygun olan bir okul bir başka öğrenci için iyi bir seçim olmayabilir. Dolayısı ile her bir öğrencinin hedeflediği eğitim branşından, kişisel karakterine kadar bir çok etken göz önünde bulundurularak her öğrenciye özel okul seçimi profesyonelce uygulanması gereken bir süreçtir.

 

TÜRKABROAD olarak öğrencilerimize başta Amerika, İngiltere, Avustralya ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkeler ile Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca konuşulan Avrupa Ülkeleri olmak üzere dünyanın her bölgesinde eğitim imkanları sunmaktayız.

 

Her ülkede Üniversite Eğitimi için yapılacak başvuru süreci farklıdır. Örnek vermek gerekirse; Amerika’da üniversite okumak için yapılan başvurular sırasında gereken okul dışı aktiviteler (Extracirricular Activity) diğer ülkelerde üniversitelerin kabul süreçlerinde incelediği bir etken değildir. Bir başka örnek İngiltere’ye yapılacak başvurular sırasında kullanılması şart olan UCAS başvuru sistemi ve bu sistemin getirdiği başvurulacak okul sayısındaki limit, diğer ülkelerde olmayan bir sistemdir. Dolayısı ile yapılacak başvurular konusunda uzman ve profesyonel bir danışmanlık ekibi tarafından dikkatli ve son derece titiz bir başvuru süreci yürütülerek yapılmalıdır.

 

Yurt dışında üniversite okumayı planlayan öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler:
– Not ortalamanızın yükselmesi için okul derslerinize destek,
– TOEFL/IELTS sınavına hazırlık desteği,
– *SAT, SAT Subject veya ACT sınavlarına hazırlık desteği,
– *Extracirricular Activities yönünden gerekli donanıma sahip olunması için gerekli destek,
– Okul araştırması,
– Okullara başvuruların yapılması (formların doldurulması, başvuru ücretlerinin ödenmesinin sağlanması, evrakların derlenmesi),
– *Sanat bölümleri için portfolyo hazırlanması
– *Sporcu bursu başvuruları için;
– sporcu videosu
– sporcu CV’si
– sporcu referansları
– sporcu yazışma ön yazısı
– SOP Essay (Başvuru kompozisyonu) desteği,
– Kabul alınan okullar arasında seçim yapılıp kayıt işlemleri,
– Vize işlemleri,
– Konaklama ayarlama işlemleri.

* işaretli destekler Amerika’da Üniversite okumayı planlayan öğrencilerimiz içindir. 

 

TÜRKABROAD ekibi olarak sektördeki 17 yıllık tecrübemiz ile öğrencilerimize aynı anda birden fazla ülkede limitsiz sayıda okul için akademik danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 

Yurt dışında üniversite eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum