Yurt Dışında Dil Eğitimleri

Herhangi bir dili bilmenin en önemli unsuru o dili konuşabilmektir.

 

Maalesef ülkemizde ortaokul, lise, üniversite eğitimleri sırasında veya özel dil kursları vasıtası ile yabancı dil eğitimi almış kişilerin dahi o yabancı dili iyi öğrenmiş(!) olmalarına rağmen, akıcı konuşamadıkları hatta bazı durumlarda hiç konuşamadıkları gözlemlenmektedir.

 

Bu durumun ana sebebi öğreniminin görüldüğü dilin konuşulduğu bir ortamda değil de, sadece kısıtlı bir süre ders sırasında ve genelde de konuşmaya yönelik olmayan eğitimler ile öğrenilmeye çalışılmasıdır.

 

Bu sorunun açıkçası tek çözümü öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir ülkede dil eğitimini almaktır. Bu çözüm dışında deneyeceğiniz diğer yöntemlerin hepsi size dil bilgisi, okuma becerisi ve tam olmasa da dinlediğini anlama becerilerini kazandırabilse dahi, en önemli beceri olan konuşma becerisini kazandıramaz.

 

Dolayısı ile hangi yaşta ve hangi yabancı dil eğitim altyapısına sahip olursanız olun, eğer o dili genel anlamda tam öğrenemediyseniz veya özellikle konuşabilme ile sorun yaşıyorsanız, tek çözüm yurt dışında kaliteli eğitim veren bir okulda eğitim almanızdır.

 

Dil eğitim türleri
Yurtdışı dil okullarında genel dil eğitimleri yanı sıra birçok spesifik amaca yönelik dil eğitimleri de sunulmaktadır. Bu eğitimlerin başlıcaları iş, akademik, konuşma amaçlarına yönelik eğitimler olarak sıralanabilir. Yetişkinlere yönelik eğitimler dışında 17-yaş altı öğrencilerimize yönelik yaz okulları da öğrencilerimizin yaşına uygun bir program dahilinde eğlenirken öğrenme sistemini sunmaktadırlar. Bu programlarda öğrencilerimiz dil eğitimini gerek sınıf içinde, gerekse sportif ve kültürel aktiviteler sırasında almaktadırlar.
17-yaş altı öğrencilerimize yönelik yaz okulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

 

TÜRKABROAD olarak başta Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde birçok dilde eğitim veren okulu siz öğrencilerimize hem de hiçbir ek danışmanlık ücreti almadan sunmaktayız.

 

Ülke, Şehir, Okul, Eğitim ve Konaklama türü seçimi nasıl yapılmalı?
Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğinizde amacınıza en uygun seçimlerin yapılması hayati önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki yurtdışında herhangi bir eğitime katılmak hem maddi hem de hayat akışınızı değiştirme anlamında kendinizden az veya çok şeyler vererek gerçekleştirdiğiniz bir yatırımdır. Bu yatırımın karşılığını da dilinizi gerçekten kalıcı şekilde geliştirecek bir eğitim alarak fazlasıyla almanız gereklidir. Bu geri dönüşü size sunabilecek kalitede eğitim veren okul seçimi ancak bu işin uzmanı, tecrübeli bir yurtdışı eğitim kurumu tarafından yapılabilir.

 

Yurtdışı dil eğitimleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın…

[ninja_form id=1]

Konu Hakkındaki Yorumlar

yorum

Related posts

Leave a Comment